За јасен поглед !

Вашите очи го заслужуваат најдоброто.

+389 70 606 424

15

годишно

искуство

Експертиза, искуство, традиција

Нашиот тим професионалци овозможуваат решенија за сечиј проблем со видот. Користиме современа опрема и инструменти, а во исто време нудиме квалитетни рамки за очила и леќи со одлични цени. Отсекогаш тежнееме кон врвна услуга и постојано подобрување.

Закажете консултација

+389 70 606 424

Закажи термин
738

Задоволни клиенти

15

Годишно искуство

153

Типови на рамки

6

Услуги

Услуги

Рамки за очила

Рамки за очила со моден израз кој го дополнува Вашиот стил. Од модерни и класични до иновативни и авангардни дизајни, нашата понуда на рамки обезбедува разнообразност и квалитет, додека ги пружа и најважните функционални аспекти за вашето здравје и вид.

Преглед на очен вид

Очниот преглед е клучен за одржување на Вашиот вид. Нашите лиценцирани оптичари ви нудат комплетен и индивидуализиран преглед, вклучувајќи тестирање на диоптрија и консултации за видот за јасен и здрав поглед.

Мерење на очен притисок

Мерењето на очен притисок е важна процедура во одржување на вашето очно здравје. Нашиот професионален тим користи најсовремена опрема и техники за прецизно мерење на очниот притисок, што помага во раната дијагностика и управување со состојбите како глаукома и други проблеми со видот.

Одредување на диоптрија

Одредувањето на диоптрија е есенцијален дел од оптичкиот преглед, кој ги идентификува потребите на вашиот вид. Нашиот тим користи најсовремени техники и опрема за прецизно мерење на диоптрија, осигурувајќи Ви индивидуално прилагодени решенија за јасен и комфорен поглед.

Одредување на диоптрија на контактни леќи

Одредувањето на диоптрија на контактни леќи е важен процес за персонализирано решение за Вашиот вид. Нашиот тим користи специјализирани методи за прецизно одредување на диоптријата за контактни леќи, обезбедувајќи удобност и контактни леќи кои одговараат на вашите потреби.

Поправка на очила

Нашиот тим е специјализиран за поправка на очила, гарантирајќи Ви прецизност и квалитет. Независно дали Вашите очила имаат скршена рамка, стакла или други дефекти, тука сме да ги поправиме и да обезбедиме натамошна употреба.

Резервирајте свое време

Лесен начин да си резервирате термин во нашата оптика. Кликнете сега и резервирајте си преглед или консултација и осигурете се дека ќе добиете навремена, брза и квалитетна услуга.

Закажи термин

Диоптриски наочари

Детски наочари

Сончеви наочари

Клиентите за нас

Вашиот очен преглед беше темелен и информативен. Вашите експерти ми ги дадоа сите потребни информации и решенија за мојот проблем со видот

Верче

Воодушевенa сум од професионалната услуга и квалитетот на очилата што ги направивте за мене. Сега имам кристално чиста визија и стилски изглед. Ви благодарам!

Ирена

Контактните леќи што ги добив преку вас беа вистинскиот избор за мене. Сега можам да функционирам нормално без да вршам притисок на очите. Ве препорачувам на сите!

Билјана

Вашиот очен преглед беше темелен и информативен. Вашите експерти ми ги дадоа сите потребни информации и решенија за мојот проблем со видот

Верче

Отидов на очен преглед и добив одлична и успешна дијагноза. Мојот проблем беше идентификуван и третиран веднаш. Вашиот тим е неверојатен

Миле

Немам зборови со кои можам да ја пофалам вашата професионална грижа и големо внимание на деталите. Моите нови очила се совршени и вашата пријателска услуга прави секој да се чувствува посебно во вашата оптика

Грозде

Благодарам што ми ги поправивте старите очила за неколку часа. Тоа ме спаси да не се чувствувам непријатно и да не се изложам на трошок за нови очила. Фантастична услуга!

Томе

Професионален пристап
Квалитетни рамки и леќи
Брза и квалитетна услуга

Зошто сме избрани од нашите клиенти

Јасниот поглед е наш приоритет. Обезбедуваме квалитетни оптички услуги и производи кои ги надминуваат очекувањата.

Имате дополнителни прашања?

Адреса

ул.11 Октомври б.б
Зграда Техника локал 4 (спроти Солидност)

Прилеп, Северна Македонија

Телефон

+389 70 606 424

+389 48 550 542

Е-Маил

optikavizijamk@gmail.com

Работно време

Пон - Пет од 08:00 до 20:00

Саб од 08:00 до 17:00

Loading
Your message has been sent. Thank you!
Се испраќа
Вашата порака е испратена! Ви Благодариме!